Záchranná plošina JUST Typ FE-130 - skládací - hliníková

Typ FE-130 - skládací záchraná plošina; vyrobena a testována dle normy a bezpečnostního standardu ČSN EN 1147 a dodatkem DIN 14830

Kód FE-130
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Záchranné plošiny
EAN: 9120088752415
Vaše cena:
89 100 Kč s DPH
73 636,36 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Kvalitní hliníková záchranná plošina vhodná jako součást protipožárního vybavení, přímo od výrobce a lídra v oblasti hasičských konstrukcí - JUST Leitern AG. Již více než 130 let vyrábí tyto speciální konstrukce v souladu s evropskými normami, ale splňuje i další národní (německé, či britské) standardy. Výrobce a dodavatel, jenž neustále podporuje nový vývoj produktů s cílem optimalizovat je pro všechny druhy záchranných akcí a operací.

To vše v sobě zosobňuje právě tahle skládací záchranní plošina s odlehčenou konstrukcí. Neztratí se při práci profesionálů. Pevná konstrukce, výborná stabilita a všestranné využití zajistí pohodný a bezpečný přístup do potřebných míst. Je to dokonalý společník při záchranářských nebo hasičských pracích. Maximální bezpečné zatížení, pro dodržení standardů, je možné až 500 kg.

Nyní je záchranná plošina ještě kompaktnější! Nové přepravní rozměry umožňují uložení plošiny do co nejmenších prostor a dělají z ní jedinečný produkt na trhu. Platforma se sestavuje v několika jednoduchých krocích pomocí robustního systému rychloupínacích prvků.

  

Certifikace

Plošina je vyrobena a certifikována tak, aby splňovala evropskou normu EN 1147 a rozšíření o německý standard DIN 14830.

Evropská norma EN 1147 stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro provedení přenosných žebříků pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami a pro podobné účely. Zkoušky uvedené v této evropské normě jsou zkouškami typu, nikoli pravidelnými zkouškami. Nepřenosné žebříky pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami nejsou předmětem této normy. 

DIN je chráněné označení německých národních technických norem. V případě DIN 14830 se jedná o požadavky na záchranné platformy/plošiny pro hasiče.

 

 

 

Specifikace záchranné plošiny

Plošinu je možno použít k evakuaci nebo záchraně osob, dočasně i jako lehký pilíř, nouzový most nebo vedení pro hadici jako hadicový most.

Plošina je typická svým unikátním konstrukčním řešením, díky použití lehkého hliníkového materiálu také nízkou hmotností a díky schopnosti seskládání do kompaktních rozměrů se snadno přepravuje, instaluje i uskladňuje. Tenhle model plošiny můžete použít i v prostorech s velkými rozdíly ve výšce podlahy, například na schodištích, převýšeních a podobně. Je to díky možnosti prodloužit každou stranu plošiny samostatně. Obě strany mají možnost nastavení výšky mezi jednotlivými příčlemi až do 250 mm. Pro upevnění polohy při výškovém rozložení, slouží poloautomatické zamykatelné ocelové bezpečnostní spoje/kotvení. Zajišťují, že jednotlivé díly při používání zůstanou spojené. Jsou vyrobeny v extrémně pevném provedení. Pro lepší stabilitu a bezpečnější použití v prostředích s nerovným terénem je možno každou nohu samostatně výškově donastavit díky vlastnímu vyrovnání/prodloužení. Každá noha je zakončena protiskluzovou plastovou podložkou. Příčle i pochozí plocha plošiny mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro bezpečné použití v dešti, mrazu i sněhu. Plošina je přístupná z obou stran konstrukce. K plošině je možno na jednu stranu rychle a snadno nasunout a upevnit skládací zábradlí. Maximální výška je až 1,6 m.

  

  

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování plošiny předčí Vaše očekávání. Celá plošina je vyrobena z vysoce kvalitního legovaného hliníku (hliník s různými příměsemi pro dosažení požadovaných mechanických vlastností) ze speciálně navrženého oboustranně svařeného designu. Příčle mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání. Příčle jsou přivařeny do frézovaných nosníků, čímž je zajištěno bezpečné udržení. Při výrobě záchranné plošiny nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního legovaného hliníkového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletní záchranné plošiny byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by plošina začala rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Číslo  modelu Nosnost Rozměry Přibližná váha
Délka Šířka Výška
FE-130 500 kg 1,95 m 0,95 m 0,32 - 1,6 m 44 kg

 

 

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.    

Hmotnost 44 kg
Zákony, normy, vyhlášky EN 1147 a německý dodatek DIN 14830