Multifunkční požární žebřík JUST Typ F-507 - hliníkový

Typ F-507 - záchranářský 3-dílný hliníkový žebřík; vyroben a testován dle normy a bezpečnostního standardu ČSN EN 1147 a rozšířením ČSN EN F4047

Kód F-507
Dostupnost: Do 2 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Kombinovatelné požární žebříky
EAN: 9120088751616
Vaše cena:
19 500 Kč s DPH
16 115,70 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Kvalitní hliníkový žebřík vhodný jako součást protipožárního vybavení, přímo od výrobce a lídra v oblasti hasičských žebříků - JUST Leitern AG. Již více než 130 let vyrábí tyto speciální žebříky v souladu s evropskou normou, ale splňuje i další národní (německé, či britské) standardy. Výrobce a dodavatel, jenž neustále podporuje nový vývoj produktů s cílem optimalizovat je pro všechny druhy záchranných akcí a operací.

To vše v sobě zosobňuje právě tenhle skládací multifunkční a vysouvací žebřík s odlehčenou konstrukcí. Neztratí se při práci profesionálů. Pevná konstrukce, výborná stabilita a všestranné využití zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Je to dokonalý společník při záchranářských nebo hasičských pracích. Maximální bezpečné zatížení, pro dodržení standardů, je možné až 2 osobami.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropský a rakouský standard a normu ČSN EN 1147 s rozšířením ČSN EN 4047.

Evropská norma EN 1147 stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro provedení přenosných žebříků pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami a pro podobné účely. Zkoušky uvedené v této evropské normě jsou zkouškami typu, nikoli pravidelnými zkouškami. Nepřenosné žebříky pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami nejsou předmětem této normy.

Evropská norma ČSN-F4047 stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro testování samojistných matic, s MJ závitem, ze žáruvzdorné slitiny niklu NI-PH2601 (Inconel 718), postříbřených - Třída: 1550 MPa (při teplotě okolí) / 600 °C - Technická specifikace (Norma k přímému použití jako ČSN). 

 

 

Výhody multifunkčního žebříku

Multifunkční/kombinovatelný žebřík je typický svým unikátním konstrukčním řešením různorodého využití. Kombinuje v sobě jak opěrný žebřík, tak samostatně stojící štafle. Využijete ho ale i díky jeho schopnosti prodloužení. Má výjimečnou schopnost při vysunutí/použití jako opěrný žebřík, víc jak zdvojnásobit svou výšku. Pro upevnění polohy při rozložení, slouží plastem potažené ocelové háčky a zamykací poutka na příčlích. Zajišťují, že jednotlivé díly při používání zůstanou spojené. Vodící konzole na horních i v dolních částech jsou vyrobeny v extrémně pevném provedení. Je tak zaručeno pohodlné skládání žebříku a pevné kotvení jednotlivých dílů. Rozhodně oceníte také praktickou pozinkovanou pojistku proti rozjetí štaflí, kterou má automaticky každý jeden model. Pomáhá zajistit pevný postoj štaflí.

Největší výhodou je samozřejmě schopnost vysouvání, tedy prodloužení žebříku, v případě použití jako samostatně stojícího žebříku - štaflí nebo opěrného/šikmého žebříku. Díky kloubovému řešení v ohybu se velmi dobře seskládá do značně kompaktní polohy, čímž se usnadní jak přesun po pracovišti, tak převoz autem i samotné uskladnění.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Celý žebřík je vyroben z vysoce kvalitního legovaného hliníku (hliník s různými příměsemi pro dosažení požadovaných mechanických vlastností) ze speciálně navrženého oboustranně svařeného designu. Zesílené čtvercové příčle, o tloušťce až 28 mm s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce. Příčle jsou přivařeny do frézovaných nosníků, čímž je zajištěno bezpečné udržení. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního legovaného hliníkového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Číslo modelu  Počet příčlí  Délka Přibližná váha 
A B C
F-507 3 x 7  2,7 m 4 m 5,75 m 16 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.  

Délka rozloženého žebříku 5,75 m
Délka složeného žebříku 2,7 m
Hmotnost 16 kg
Počet příčlí 3 x 7
Zákony, normy, vyhlášky EN 1147 a ČSN-F4047