Požární teleskopický žebřík JUST TELESTEPS Typ 75-413

Bezpečný a silný požární teleskopický žebřík; vyroben dle normy ČSN EN 1147

Kód 75-413
Dostupnost: Na dotaz
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Teleskopické požární žebříky
Vaše cena:
36 899 Kč s DPH
30 495,04 Kč bez DPH
ikona
ikona
Na dotaz

Základní popis

TELESTEPS – hliníkové teleskopické žebříky již od počátku 90. let vytváří mimořádné produkty. Přinášíme Vám jedničku mezi teleskopickými, ale i záchrannými žebříky s protipožárními vlastnostmi.

TELESTEPS 75-413 protipožární teleskopický žebřík je první teleskopický model odolný vůči zatížení až 3 osobami najednou. Maximální hmotnost při zatížení je až 500 kg! Je typický robustnějším designem nosníků, které mají trojúhelníkový (kónický) tvar pro lepší stabilitu a tím zvýšenou bezpečnost. Pevná konstrukce a výborná stabilita zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Je to dokonalý společník při záchranářských nebo hasičských pracích.

 

 

Výhody teleskopického žebříku

Teleskopický žebřík je typický svým unikátním konstrukčním řešením s výjimečnou schopností různorodého využití. Tenhle konkrétní model můžete použít jako opěrný žebřík s možností nastavení potřebné výšky. Je to možné díky schopnosti prodloužit jednotlivé příčle žebříku samostatně. Je význačný lepší stabilitou a bezpečnějším použitím.

Největší výhodou je samozřejmě schopnost skládání. Díky zasouvacímu řešení každého jednoho stupně s příčlí do nosníku, se velmi dobře seskládá do značně kompaktní polohy, čímž se usnadní jak přesun po pracovišti, tak převoz autem i samotné uskladnění.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí všechny očekávání. Boční nosníky i jednotlivé příčle jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku. Příčle mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce. Pro pohodlné stání si lze uzpůsobit i vzdálenost mezi jednotlivými příčlemi.

Jsou použity vysoce kvalitní doplňky ze zesíleného laminátového a plastového materiálu. Jsou umístěny například na bočních nosnících jako gumové protiskluzové patky, jenž zajišťují pevnější a stabilnější postavení žebříku. Jsou vyrobeny v úhlu 75°, který stabilnějšímu postavení také napomáhá. Při výrobě žebříku není přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Technologie eloxování

Řešení eloxováním nebo jinak řečeno anodizací je chemicko-tepelná úprava povrchu žebříku. Vytvoří ochrannou vrstvu na upravovaném hliníkovém povrchu. Zabraňuje oxidaci a chrání před ní i samotný hliník. Používá se nejčastěji v případech, kdy je hliník používán v exteriéru. Materiál je tak výrazně chráněn před povětrnostními vlivy. Zvýší se také mechanická odolnost a otěruvzdornost materiálu. Výrazně se snižuje tepelná a elektrická vodivost, ale i drsnost povrchu. Zvyšuje se životnost samotného produktu.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního eloxovaného hliníkového materiálu a pečlivým zpracováním konstrukce kompletního žebříku je dosažena opravdu velká odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Materiál je také odolnější vůči teplu. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

 

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropskou normu ČSN EN 1147 - přenosné žebříky pro hasiče.

Tato evropská norma stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro provedení přenosných žebříků pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami a pro podobné účely. Zkoušky uvedené v této evropské normě jsou zkouškami typu, nikoli pravidelnými zkouškami. Nepřenosné žebříky pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami nejsou předmětem této normy.

  

Číslo modelu  Počet příčlí  Délka Hloubka příčlí  Pracovní výška  Šířka  Přibližná váha 
75-413 13 1,17 - 4,1 m 50 mm 5 m 0,47 m 19,2 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.

Délka rozloženého žebříku 4,1 m
Délka složeného žebříku 1,17 m
Hmotnost 19,2 kg kg
Počet příčlí 13