Detektor požáru a kouře Kidde 29HD-L s alarmem

Certifikovaný autonomní hlásič požáru a kouře s napájením na lithiovou baterii; pokročilý fotoelektrický / optický senzor; jednoduchá instalace na zeď nebo strop

Kód A0065
Dostupnost: Skladem
Výrobce: CZ - S
Kategorie: Detektory požáru a kouře
EAN: 0047871072699
Vaše cena:
379 Kč s DPH
313,22 Kč bez DPH
ikona
ikona

Proč si detektor pořídit?

Kouřový detektor Kidde 29HD-L se zabudovaným alarmem je výborný jako prevence do domácnosti. Nepřetržitě monitoruje okolí a detekuje přítomnost kouře a ohně, například v situacích, kdy dochází k pomalému hoření, při kterém dochází i k několikahodinovému doutnání, než se rozhoří plameny.

 

Co všechno detektor umí?

Při zjištění kouře v ovzduší spustí akustický i vizuální / optický signál. Spustí poplach a bliká červená LED dioda. Je vysoce přesný a odolný. Zařízení vyniká díky přidaným funkcím jako kontrola provozuschopnosti vnitřních obvodů, zabudovaný alarm, dočasné ztišení (po 10 minutách se detektor restartuje do původního nastavení, pokud v sledovaných prostorech zůstává vysoká koncentrace kouře, lze použít tlačítko dočasného ztišení i víckrát za sebou, což umožňuje jeho instalaci i v  prostorách, ve kterých je zvýšené riziko falešného zpuštění, jako je například kuchyně) a samozřejmě detekce vlastní poruchy nebo konce životnosti při vybíjení baterií.

 

Jak je detektor napájený?

Díky použití optického / fotoelektrického senzoru, má velmi nízkou spotřebu a je napájen 1x 9 V lithiovou baterií s garantovanou životností 5 let.

 

Kam detektor instalovat?

Zřejmě každý uživatel ocení jednoduchou instalaci, údržbu a spolehlivost. Snadné umístění v podstatě kdekoliv: v karavanu, domě, bytě, na lodi, jednoduše všude kde se mohou nacházet spalovače fosilních paliv jako jsou například krby, kamna, plynové kotle, ohřívače, grily, benzínové generátory a další. Detektor instalujte na strop nebo stěnu. Balení obsahuje i instalační materiál a hlásič je zabezpečen speciálním zámkem zamezujícím náhodnou demontáž, jako ochrana před dětmi nebo jinými osobami. Doporučujeme nainstalovat vždy alespoň jeden detektor v každém patře domu, a hlavně před prostory určené ke spaní nebo jejich bezprostřední blízkosti. Zdvojnásobíte tak šanci přežití osob v případě vzniku požáru.

 

*Certifikace: UL, VDS - ČSN-EN 14604:2005, CE

  

Výhody:

 • Vizuální signalizace díky červené LED diodě
 • Opakovaně použitelná funkce "Dočasné ztišení", díky které je možná instalace i v prostorech náchylných na falešné poplachy
 • Hlasitá siréna až 85dB
 • Napájení na 1x 9 V lithiovou baterii (součást balení)
 • Životnost 5-let
 • Optický (fotoelektrický) senzor: pokročilý, spolehlivý, nízký odběr energie
 • Nepřetržitá analýza přítomnosti kouře a ohně v ovzduší
 • Zabudované testovací tlačítko
 • Certifikovaný
 • Detekuje konec životnosti baterie
 • Jednoduchá montáž i údržba
Akustický signál Ano 85dB
Certifikace UL, VDS - ČSN-EN 14604:2005, CE
Funkce HUSH Ano
Funkce Test/Reset Ano
Hmotnost 0,138 kg
Napájení 1x 9 V lithiová baterie (součást balení)
Pracovní teplota +4,4°C až +37,8°C
Provozní vlhkost Až 90% relativní vlhkosti (RH)
Rozměry Ø 102 mm x 37 mm mm
Signalizace konce životnosti Ano
Skladovací podmínky Teplota: -20°C až +60°C; vlhkost: 5% - 95% RH
Typ senzoru Fotoelektrický / optický
Zabezpečení Speciální zámek na ochranu proti náhodné demontáži
Životnost baterie 5 let
Způsob montáže Na zeď, strop