Střešní skládací požární žebřík JUST Typ UK-RLF - hliníkový

Typ UK-RLF - skládací střešní hliníkový žebřík s hákem pro uchycení na střeše, vyroben a testován dle britské normy a bezpečnostního standardu EN 1147

Kód UK-RLF
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Hákové požární žebříky
EAN: 9120088752644
Varianta:
4,5 m
5 m
5,5 m
6 m
6,5 m
Vaše cena:
29 183 Kč s DPH
24 118,18 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Kvalitní žebřík vhodný jako součást protipožárního vybavení, přímo od výrobce a lídra v oblasti hasičských žebříků - JUST Leitern AG. Již více než 130 let vyrábí tyto speciální žebříky v souladu s evropskou normou, ale splňuje i další národní (německé, či britské) standardy. Výrobce a dodavatel, jenž neustále podporuje nový vývoj produktů s cílem optimalizovat je pro všechny druhy záchranných akcí a operací.

To vše v sobě zosobňuje právě tenhle skládací střešní žebřík s odlehčenou konstrukcí. Neztratí se při práci profesionálů. Pevná konstrukce a výborná stabilita zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Je to dokonalý společník při záchranářských nebo hasičských pracích. Maximální bezpečné zatížení, pro dodržení standardů, je možné 1 osobou.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval britský standard a evropskou normu EN 1147.

Tato evropská norma stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro provedení přenosných žebříků pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami a pro podobné účely. Zkoušky uvedené v této evropské normě jsou zkouškami typu, nikoli pravidelnými zkouškami. Nepřenosné žebříky pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami nejsou předmětem této normy.

 

 

Výhody skládacího střešního žebříku

Střešní žebřík je unikátní svým skládacím konstrukčním řešením. Díky hliníkovým spojům je možné jej kompaktně seskládat, což ulehčuje jak přenos, přepravu, tak i skladování. Kombinuje v sobě šikmý žebřík a je dodáván spolu s praktickým střešním hákem, jenž je voděodolný a vyroben z pozinkovaného hliníkového materiálu. Principem je zaháknutí žebříku střešním hákem za klenbu střechy a jeho následné položení na střešní krytinu. Má výjimečnou schopnost při vysunutí/použití jako opěrný žebřík, téměř zdvojnásobit svou výšku. Vodící konzole jsou vyrobeny v extrémně pevném provedení.

Největší výhodou je samozřejmě schopnost seskládání a vysouvání jednoduchým a rychlým způsobem. Pro praktičtější nasazování žebříku je vybaven kolečky pro usnadnění pohybu po stěně nebo střeše.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Celý žebřík je vyroben z vysoce kvalitního legovaného hliníku (hliník s různými příměsemi pro dosažení požadovaných mechanických vlastností) ze speciálně navrženého oboustranně svařeného designu. Zesílené čtvercové příčle, o tloušťce až 28 mm, mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce, a jsou přivařeny do frézovaných nosníků, čímž je zajištěno bezpečné udržení. Pro pohodlné stání je uzpůsobená i šířka celého žebříku a to až 290 mm. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního legovaného hliníkového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Číslo modelu  Počet příčlí  Délka  Přibližná váha 
UK-RL-4.5 13 4,5 m 13 kg
UK-RL-5 15 5 m 14 kg
UK-RL-5.5 17 5,5 m 15 kg
UK-RL-6 18 6 m 16 kg
UK-RL-6.5 20 6,5 m 17 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky. 

Délka složeného žebříku 2,5 m; 2,75 m; 3 m; 3,25 m; 3,5 m
Hmotnost 14 kg; 15 kg; 16 kg; 17 kg; 18 kg
Počet příčlí 13 / 15 / 17 / 18 / 20
Varianta 4,5 m, 5 m, 5,5 m, 6 m, 6,5 m
Zákony, normy, vyhlášky EN 1147 a britský standard