SpurTex® V300 FFP3 NR nanorespirátor balení 3 ks

SpurTex® V300 FFP3 NR nanorespirátor; barva: bílá; balení: 3 ks; trvanlivost 5 let; česká výroba

Kód 540403037
Dostupnost: Skladem
Výrobce: CZ
Kategorie: Ochrana dýchacích cest
Vaše cena:
297 Kč s DPH
297 Kč bez DPH
ikona
ikona

Dle rozhodnutí vlády, jež schválila dvouměsíční zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší, jsme upravili ceny respirátorů. Z technických důvodů není možné na našem internetovém obchodě odstranit cenu s DPH, proto upozorňujeme, že PLATÍ CENA BEZ DPH, V PŘÍPADĚ PLATBY KARTOU VÁM BUDE ROZDÍL VRÁCENÝ ZPĚT NA ÚČET. Opatření platí od středy 3. 2. 2021.

 

Proč si nanorespirátor pořídit?

První skládaný nanovlákenný FFP3 respirátor na světě! Nano respirátor SPURTEX® má ověřený záchyt 99,4 % pro submikronové částice včetně částic o velikosti virů. Nano respirátor je vhodný pro všechny, kteří potřebují nejvyšší stupeň ochrany. Nanovlákenné respirátory jsou jednorázové bez výdechového ventilu a mají vyztužený ohybatelný okraj, který se snadno přizpůsobí jakémukoliv tvaru obličeje. Právě tzv. fit faktor je stěžejní pro efektivitu ochranné pomůcky.

 

Standartní 3vrstvá rouška    Nanorouška 
✓    pohodlné nošení ✓  
✓   příznivý cena ✓  
x pětivrstvá ochrana ✓  
x nanovlákno ✓  
x mechanická filtrace ✓  
x vysoká prodyšnost ✓  
x záchyt virů až 80% ✓  

 

Běžná zdravotnická rouška X Nanovlákenná rouška

Zatímco se obyčejné zdravotnické roušky skládají ze tří netkaných textilií, nanoroušky spolu s vrstvou netkaných textilií obsahují nanovlákenné membrány, které zachycují větší množství virů a bakterií. Důvod proč obyčejné zdravotnické roušky ztrácí svou účinnost je elektrostatické nabíjení jedné z vrstev. Nabíjením této vrstvy získává zdravotnická rouška zvýšenou účinnost ochrany. Nicméně vlhkost elektrostatiku vybíjí, a tím pádem ztrácí rouška po několika desítkách minut nošení účinnost záchytu bakterií a virů. Nanoroušky působením vlhkosti neztrácí svou účinnost. Na rozdíl od běžných zdravotnických roušek mají nové nanoroušky filtr z nanovláken, který chrání před průnikem virů obousměrně a chrání tak nejen okolí uživatele roušek, ale i jejich nositele.

 

Průmyslový respirátor X Nanovlákenný respirátor

Nošením průmyslových respirátorů nechrání nositel své okolí. Průmyslové respirátory jsou navrženy tak, aby chránily jeho nositele proti vdechnutí nečistot při velkém průmyslovém znečištění. Jelikož mají tyto respirátory výdechové ventily, díky nimž odchází vydechovaný vzduch, propouští tak do svého okolí nejen vydechovaný vzduch ale i další bakterie a viry, které respirátor nezachytí. Nošením průmyslových respirátorů nositel nechrání své okolí a nezabraňuje nijak šíření virů a bakterií v jeho okolí. Nanoroušky však žádné výdechové ventily nemají. Nositelé nanouroušek vydechováním i nadechováním filtrují vzduch přes nanovlákennou membránu, a tím brání průniku bakteriím a virům (dovnitř/ ven) do jeho okolí. Životnost běžných zdravotních roušek a průmyslových respirátorů je přibližně několik desítek minut, a tím pádem přichází k velké spotřebě dané komodity. Nanovlákenné respirátory svou konstrukcí a materiálem umožnují nositeli ochranu po celou dobu jejich pracovní směny.

 

Životnost a ekonomický náhled

Při nákupu většího množství běžných zdravotnických roušek či průmyslových respirátorů se často tato komodita přesouvá do skladů. Bohužel vlivem času ztrácí roušky a respirátory svou účinnost. Elektrostaticky nabité textilie absorbují vlhkost a tím se vybíjí. Většinou se tak životnost daných roušek pohybuje do dvou let. Po uplynutí této doby ztrácí účinnost a tím pádem přestávají splňovat požadavky evropských norem. Roušky s nanovlákennou membránou mají 5x větší životnost. Nanovlákenné respirátory je možno skladovat i 10 let a stále si zachovají svou účinnost při ochraně nositele a jeho okolí v prevenci proti šíření virových nákaz. S ohledem na životní prostředí a ekonomickou výhodu skladování jsou nanovlákenné roušky skvělou volbou.

 

Výhody:

  • Filtrační účinnost nanostrukturované membrány 99,4 %
  • Nepoužité nano-respirátory FFP3 je možné skladovat 5 let
  • Bez výdechového ventilku = ochrana nejen nositele, ale i jeho okolí
  • Jednoduché a praktické uchycení na gumičky
  • Snadné dýchání díky nízkému tlakovému odporu
  • Tvarovatelný pásek v oblasti nosu s pěnovým utěsněním 
  • Materiál šetrný k přírodě
Filtrační třída FFP3
Materiál Nanovlákno
Počet ks v balení 3
Tvarovací drátek Ano
Úchyt Gumičky z nylonu
Výdechový ventilek Ne