Samostatně stojící žebřík JUST Typ 72 s plošinou a nášlapnou plochou na příčlích - hliníkové štafle

 Typ 72 - hliníkové štafle s plošinou a plochými příčlemi, vyrobeny a testovány dle normy a bezpečnostního standardu ČSN EN 131  

Kód 72-003
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Samostatně stojící hliníkové žebříky
Varianta:
1,3 m
1,5 m
1,7 m
2 m
2,1 m
2,4 m
Vaše cena:
1 694 Kč s DPH
1 400 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Hledáte kvalitní hliníkový žebřík vhodný pro použití v těžkém průmyslu nebo praktickou skládací konstrukci pro běžné využití v domácnosti?

To vše Vám zaručí právě tenhle samostatně stojící žebřík, s jednoduchým mechanismem pro složení i rozložení. Díky snadné manipulaci se neztratí při práci profesionálů, ani při hobby využití běžného kutila, na zahradě nebo v sadě, dílně, či na stavbě. Je ideální pro domácí použití. Pevná konstrukce a výborná stabilita Vám zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst.

 

 

Výhody žebříku

Nášlapné plochy příčlí mají povrchové reliéfní řešení, jenž má protiskluzovou funkci a ulehčuje tak snadný a pohodlný pohyb nahoru i dolů po žebříku nebo případné delší stání při práci. Toto potvrzuje i hlubší konstrukční řešení příčlí a to až 8 cm. Zaručeně oceníte také praktickou nylonovou pojistku proti rozjetí štaflí, kterou má automaticky každý model od 72-006 po 72-008. Tento díl je možné na objednávku nahradit pozinkovanou pojistkou, v případě, že byste výměnu vyžadovali, neváhejte a kontaktujte nás s požadavkem. Rádi Vám připravíme cenovou nabídku.

Zřejmě největší výhodou je však jeho extrémně nízká váha.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Boční nosníky jsou speciálně navržené v oboustranném designu. Příčle mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce. Pro pohodlné stání je žebřík vybaven plošinou. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního hliníkového a ocelového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropskou normu ČSN EN 131.

Tato evropská norma definuje termíny a stanovuje obecné konstrukční charakteristiky žebříků. Norma platí pro přenosné žebříky navržené pro všeobecné profesionální a neprofesionální použití. Neplatí pro přenosné žebříky, které jsou na základě své konstrukce a pokynů určeny pro specifické profesionální použití a v důsledku toho nejsou určeny pro všeobecné profesionální nebo neprofesionální použití.

 

Číslo modelu  Délka Výška plošiny Přibližná váha
72-003 1,3 m 0,67 m 3,4 kg
72-004 1,5 m 0,9 m 3,9 kg
72-005 1,7 m 1,11 m 4,5 kg
72-006 2 m 1,35 m 5,7 kg
72-007 2,1 m 1,56 m 6,5 kg
72-008 2,4 m 1,78 m 7,2 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.  

Hmotnost 3,4kg / 3,9kg / 4,5kg / 5,7kg / 6,5kg / 7,2 kg
Varianta 1,3 m, 1,5 m, 1,7 m, 2 m, 2,1 m, 2,4 m
Zákony, normy, vyhlášky EN 131