Samostatně stojící žebřík JUST Typ 58 s nášlapnou plochou na příčlích - hliníkové štafle

Typ 58 - hliníkové schůdkové štafle s plochými příčlemi vyrobeny a testovány dle normy a bezpečnostního standardu DIN 14138

Kód 58-002
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Samostatně stojící hliníkové žebříky
Varianta:
2 schůdky
3 schůdky
4 schůdky
5 schůdků
6 schůdků
8 schůdků
10 schůdků
12 schůdků
Vaše cena:
3 348 Kč s DPH
2 766,94 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Hledáte kvalitní hliníkové štafle vhodné pro použití v těžkém průmyslu nebo praktickou skládací konstrukci pro běžné využití v domácnosti?

To vše Vám zaručí právě tenhle samostatně stojící žebřík, s jednoduchým mechanismem pro složení i rozložení. Díky snadné manipulaci se neztratí při práci profesionálů, ani při hobby využití běžného kutila, na zahradě nebo v sadě, dílně, či na stavbě. Pevná konstrukce a výborná stabilita Vám zajistí pohodlný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Maximální zatížení je možné až do 150 kg, takže pohodlně unese 2 osoby nebo přenos/výnos stavebního materiálu.

 

 

Výhody štaflí

Jednou z nejzajímavějších výhod jsou určitě ploché příčle ve tvaru obráceného písmene U. Nášlapné plochy příčlí mají povrchové reliéfní řešení, jenž má protiskluzovou funkci a ulehčuje tak snadný a pohodlný pohyb nahoru i dolů po štaflích nebo případné delší stání při práci. Toto potvrzuje i hlubší konstrukční řešení příčlí a to až 8,5 cm. Zaručeně oceníte také praktickou nylonovou pojistku proti rozjetí štaflí, kterou má automaticky každý model. Tyto popruhy jsou odolné vůči roztržení a pomáhají zajistit pevný postoj žebříku. Pod každou pátou příčlí se nachází dodatečné zpevnění/vyztužení žebříku.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování štaflí předčí Vaše očekávání. Štafle jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku, buď v přírodní formě nebo v jakékoliv barvě dle vzorníku RAL (pro barevné řešení a jejich nacenění nás prosím kontaktujte). Příčle mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na štaflích při práci v jakékoliv výšce. Štafle jsou přístupné z obou stran trojúhelníkové konstrukce a díky speciálnímu patentovanému kloubu v jejich ohybu je možné poslední horní příčle spojit a vytvořit tak plošinu. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Technologie eloxování

Řešení eloxováním nebo jinak řečeno anodizací je chemicko-tepelná úprava povrchu štaflí. Vytvoří ochrannou vrstvu na upravovaném hliníkovém povrchu. Zabraňuje oxidaci a chrání před ní i samotný hliník. Používá se nejčastěji v případech, kdy je hliník používán v exteriéru. Materiál je tak výrazně chráněn před povětrnostními vlivy. Zvýší se také mechanická odolnost a otěruvzdornost materiálu. Výrazně se snižuje tepelná a elektrická vodivost, ale i drsnost povrchu. Zvyšuje se životnost samotného produktu.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního eloxovaného hliníkového materiálu a pečlivým zpracováním konstrukce kompletních štaflí je dosažena opravdu velká odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by štafle začaly rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Materiál je také odolnější vůči teplu. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Certifikace

Štafle jsou vyrobeny a certifikovány tak, aby splňovaly německou normu DIN 14138.

Tato evropská norma definuje termíny: olovo a slitiny olova - analýza plamenovou atomovou absorpční spektrometrií (FAAS) nebo emisní spektrometrií s indukčně vázaným plazmatem (ICP-ES), po separaci koprecipitací.

 

Číslo modelu Počet schůdků Délka Přibližná váha 
58-002 2 0,5 m 4 kg
58-003 3 0,75 m 5 kg
58-004 4 1 m 6 kg
58-005 5 1,25 m 7 kg
58-006 6 1,5 m  8 kg
58-008 8 2 m 11 kg
58-010 10 2,5 m 14 kg
58-012 12 3 m 17 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.   

Délka rozloženého žebříku 0,5 / 0,75 / 1 /1,25 / 1,5 / 2 / 2,5 / 3 m
Hmotnost 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 11 / 14 / 17 kg
Varianta 2 schůdky, 3 schůdky, 4 schůdky, 5 schůdků, 6 schůdků, 8 schůdků, 10 schůdků, 12 schůdků
Zákony, normy, vyhlášky EN 131