Samostatně stojící výsuvný montážní žebřík JUST Typ 62 - hliníkový

Typ 62 - hliníkový pojízdný žebřík vhodné pro použití při montážích, dosahující až do výšky 11 m, vyroben a testován dle normy a bezpečnostního standardu ČSN EN 131  

Kód 62-005
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Speciální hliníkové žebříky
Varianta:
7 m
11 m
5 m
6 m
9 m
Vaše cena:
56 387 Kč s DPH
46 600,83 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Hledáte kvalitní hliníkový, a hlavně praktický žebřík vhodný pro použití při montážích?

To vše Vám zaručí právě tenhle samostatně stojící žebřík, s jednoduchým mechanismem pro složení i rozložení. Neztratí se při jakékoliv práci, je koncipován například pro elektromontáže na vyvýšených místech, opravu pouličního osvětlení nebo čištění větších svislých ploch a mnohé další. Je ideální pro venkovní použití v každé profesionální oblasti. Pevná konstrukce a výborná stabilita Vám zajistí pohodný a bezpečný přístup do koruny jakéhokoliv stromu.

 

 

Výhody žebříku

Výsuvný žebřík je typický svým unikátním konstrukčním řešením s výjimečnou schopností různorodého využití. Zajímavá je výjimečná schopnost téměř zdvojnásobit svou výšku. Tenhle konkrétní model můžete navyšovat vždy po jednej příčli. Nastavení výšky je velice jednoduché. Zamykání polohy je automatické.

Přední část žebříku se směrem nahoru zužuje/sbíhá ke středu. Kopíruje tím přibližně tvar písmena A a využívá jej pro lepší stabilitu, čímž umožňuje snadný a pohodlný pohyb nahoru i dolů po žebříku. Žebřík je přístupný z obou stran trojúhelníkové konstrukce. Nášlapné plochy příčlí mají bezpečnostní protiskluzové povrchové reliéfní řešení, jenž usnadňuje případné delší stání při práci.

Jednou z nejzajímavějších výhod jsou určitě pohyblivá kolečka, které jsou instalované jako součást konstrukce žebříku. Slouží pro snadný a pohodlný pohyb žebříku v prostoru při složitější montáži.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Celá konstrukce je zhotovena z dutých hliníkových tyčí, jenž jsou svařeny v jeden kus. Příčle mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního hliníkového a ocelového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropskou normu ČSN EN 131.

Tato evropská norma definuje termíny a stanovuje obecné konstrukční charakteristiky žebříků. Norma platí pro přenosné žebříky navržené pro všeobecné profesionální a neprofesionální použití. Neplatí pro přenosné žebříky, které jsou na základě své konstrukce a pokynů určeny pro specifické profesionální použití a v důsledku toho nejsou určeny pro všeobecné profesionální nebo neprofesionální použití.

 

Číslo modelu Délka Přibližná váha Absolutní šíře žebříku
Složený Plně vysunutý
62-005 3 m 5 m 95 kg 145 cm
62-006 3,5 m 6 m 98 kg 145 cm
62-007 4 m 7 m 105 kg 145 cm
62-009 5 m 9 m 117 kg 145 cm
62-011 6 m 11 m 130 kg 145 cm

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.   

Délka rozloženého žebříku 5 / 6 / 7 / 9 / 11 m
Délka složeného žebříku 3 / 3,5 / 4 / 5 / 6 m
Hmotnost 95 / 98 / 105 / 117 / 130 kg
Materiál Hliník
Varianta 11 m, 7 m, 5 m, 6 m, 9 m