Samostatně stojící výsuvný 3-dílný požární žebřík JUST Typ FD-717 s lanovým ovládáním - hliníkový

Typ FD-717 - záchranářský hliníkový žebřík 3-dílný s lanovým ovládáním a brzdou; vyroben a testován dle normy a bezpečnostního standardu ČSN EN 1147 a dodatkem DIN 1

Kód FD-717
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Samostatně stojící požární žebříky
EAN: 9120088752309
Vaše cena:
69 129 Kč s DPH
57 131,40 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Kvalitní žebřík vhodný jako součást protipožárního vybavení, přímo od výrobce a lídra v oblasti hasičských žebříků - JUST Leitern AG. Již více než 130 let vyrábí tyto speciální žebříky v souladu s evropskou normou, ale splňuje i další národní (německé, či britské) standardy. Výrobce a dodavatel, jenž neustále podporuje nový vývoj produktů s cílem optimalizovat je pro všechny druhy záchranných akcí a operací.

To vše v sobě zosobňuje právě tenhle samostatně stojící výsuvný žebřík s odlehčenou konstrukcí. Neztratí se při práci profesionálů. Pevná konstrukce a výborná stabilita zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Je to dokonalý společník při záchranářských nebo hasičských pracích. Maximální bezpečné zatížení, pro dodržení standardů, je možné až 3 osobami.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropský standard a normu ČSN EN 1147 s německým dodatkem DIN 1.

Evropská norma EN 1147 stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro provedení přenosných žebříků pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami a pro podobné účely. Zkoušky uvedené v této evropské normě jsou zkouškami typu, nikoli pravidelnými zkouškami. Nepřenosné žebříky pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami nejsou předmětem této normy.

DIN je chráněné označení německých národních technických norem. V případě DIN 1 se jedná o požadavky na kuželové kolíky - nekalené.

 

 

Výhody výsuvného žebříku

Výsuvný žebřík je unikátní svým prodlužovacím konstrukčním řešením s výjimečnou schopností víc jak zdvojnásobit svou výšku. Tenhle konkrétní model můžete nastavovat díky lanovému ovládání. Díky tomu je nastavení výšky automatizované a velice jednoduché. Je vybaven rovnoběžným lanovým zařízením používaným pro systém vysunutí. Pro zamykání polohy při vysunutí jednotlivých dílů, slouží hliníkové bezpečnostní ukotvení na příčlích, jenž zajišťují, že jednotlivé díly při používání zůstanou spojené. Pevné duté vodící konzole na horních i v dolních částech jsou vyrobeny v extrémně pevném provedení. Je tak zaručeno pohodlné spouštění žebříku a pevnější kotvení jednotlivých dílů. Je možné jej jednoduše složit, což ulehčuje jak přenos, přepravu, tak i skladování.

Jednou z nejzajímavějších výhod jsou praktické špice přivařené zespodu na patkách pomocných opěrných nohou i bočních nosnic. Umožňují pevné zapření i na měkkém podkladu, zajišťující ještě lepší stabilitu a bezpečnější použití.

Zřejmě největší výhodou jsou určitě pohyblivá kolečka, které jsou instalované jako součást konstrukce žebříku. Slouží pro snadný a pohodlný pohyb horní části žebříku po stěně při vysouvání a prodlužování žebříku.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Celý žebřík je vyroben z vysoce kvalitního legovaného hliníku (hliník s různými příměsemi pro dosažení požadovaných mechanických vlastností) ze speciálně navrženého oboustranně svařeného designu. Zesílené čtvercové příčle, o tloušťce až 34 mm, mají na sobě vyměnitelné izolační plastové kryty s reliéfním povrchovým řešením s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce. Příčle jsou přivařeny do frézovaných nosníků, čímž je zajištěno bezpečné udržení. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního legovaného hliníkového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Číslo  modelu Počet příčlí  Délka Přibližná váha 
Složený Prodloužený
FD-717 3 x 17 5,6 m  14 m 70 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.  

Délka rozloženého žebříku 14 m
Délka složeného žebříku 5,6 m
Hmotnost 70 kg
Počet příčlí 3 x 17
Zákony, normy, vyhlášky EN 1147 a německý dodatek DIN 1