Opěrný výsuvný 2-dílný žebřík JUST Typ R-600 s lanovým ovládáním - hliníkový

Typ R-600 - odolný hliníkový žebřík 2-dílný s lanovým ovládáním vyroben a testován dle normy a bezpečnostního standardu ČSN EN 131  

Kód R-614
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Šikmé a opěrné hliníkové žebříky
EAN: 9120088751661
Varianta:
2 x 14 příčlí
2 x 16 příčlí
2 x 18 příčlí
2 x 20 příčlí
Vaše cena:
20 969 Kč s DPH
17 329,75 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Hledáte kvalitní hliníkový žebřík vhodný pro použití v těžkém průmyslu nebo jednoduše složitelnou konstrukci pro běžné využití v domácnosti?

To vše Vám zaručí právě tenhle výsuvný opěrný žebřík. Neztratí se při práci profesionálů, ani při hobby využití běžného kutila, na zahradě nebo v sadě, dílně, či na stavbě. Pevná konstrukce a výborná stabilita Vám zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Maximální zatížení je možné až do 150 kg, takže pohodlně unese 2 osoby nebo přenos/výnos stavebního materiálu.

 

 

Výhody výsuvného žebříku

Výsuvný žebřík je typický svým prodlužovacím konstrukčním řešením s výjimečnou schopnosti téměř zdvojnásobit svou výšku. Tenhle konkrétní model můžete nastavovat díky lanovému ovládání. Díky tomu je nastavení výšky automatizované a velice jednoduché. Plastem potažené ocelové háčky a zamykací poutka zajišťují, že jednotlivé díly při používání zůstanou spojené. Vodící konzole na horních i v dolních částech jsou vyrobeny v extrémně pevném provedení. Základna je zakončená rozšířenou stabilizační tyčí s protiskluzovými patkami zajišťující ještě lepší stabilitu a bezpečnější použití. Maximální šířka žebříku je proto cca 42 cm.

Jednou z nejzajímavějších výhod jsou určitě pohyblivá kolečka, které jsou instalované jako součást konstrukce žebříku. Slouží pro snadný a pohodlný pohyb horní části žebříku po stěně při vysouvání a prodlužování žebříku.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Boční nosníky jsou speciálně navržené v oboustranném designu. Příčle mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce. Pro pohodlné stání je uzpůsobená i vzdálenost mezi jednotlivými příčlemi a to až 28 cm. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

  

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního hliníkového a ocelového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropskou normu ČSN EN 131.

Tato evropská norma definuje termíny a stanovuje obecné konstrukční charakteristiky žebříků. Norma platí pro přenosné žebříky navržené pro všeobecné profesionální a neprofesionální použití. Neplatí pro přenosné žebříky, které jsou na základě své konstrukce a pokynů určeny pro specifické profesionální použití a v důsledku toho nejsou určeny pro všeobecné profesionální nebo neprofesionální použití.

 

Číslo modelu Počet příčlí Délka Přibližná váha  Rozměr stabilizační tyče
Složený Plně vysunutý
R-614 2 x 14 4,23 m 7,3 m 18 kg 1,2 m
R-616 2 x 16 4,79 m 8,14 m 21 kg 1,2 m
R-618 2 x 18 5,35 m 9,3 m 26 kg 1,2 m
R-620 2 x 20 5,93 m 10,1 m 30 kg 1,2 m

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.

Délka rozloženého žebříku 7,3 m / 8,14 m / 9,3 m / 10,1 m
Hmotnost 18kg / 21kg / 26kg / 30 kg
Varianta 2 x 14 příčlí, 2 x 16 příčlí, 2 x 18 příčlí, 2 x 20 příčlí
Zákony, normy, vyhlášky EN 131