Opěrný výsuvný 2-dílný požární žebřík JUST Typ UK-DE s lanovým ovládáním - hliníkový

Typ UK-DE - hliníkový žebřík 2-dílný s lanovým ovládáním vyroben a testován dle evropské bezpečnostní normy EN 1147 a britského standardu 

Kód UK-DE
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Šikmé a opěrné požární žebříky
EAN: 9120088752538
Varianta:
9 m
10 m
10,5 m
Vaše cena:
60 395 Kč s DPH
49 913,22 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Kvalitní žebřík vhodný jako součást protipožárního vybavení, přímo od výrobce a lídra v oblasti hasičských žebříků - JUST Leitern AG. Již více než 130 let vyrábí tyto speciální žebříky v souladu s evropskou normou, ale splňuje i další národní (německé, či britské) standardy. Výrobce a dodavatel, jenž neustále podporuje nový vývoj produktů s cílem optimalizovat je pro všechny druhy záchranných akcí a operací.

To vše v sobě zosobňuje právě tenhle výsuvný opěrný žebřík s odlehčenou konstrukcí. Neztratí se při práci profesionálů. Pevná konstrukce a výborná stabilita zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Je to dokonalý společník při záchranářských nebo hasičských pracích. Maximální bezpečné zatížení, pro dodržení standardů, je možné až 3 osobami.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval britský standard a evropskou normu ČSN EN 1147.

Evropská norma EN 1147 stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro provedení přenosných žebříků pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami a pro podobné účely. Zkoušky uvedené v této evropské normě jsou zkouškami typu, nikoli pravidelnými zkouškami. Nepřenosné žebříky pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami nejsou předmětem této normy.

 

 

Výhody výsuvného žebříku

Výsuvný žebřík je unikátní svým prodlužovacím konstrukčním řešením s výjimečnou schopností téměř zdvojnásobit svou výšku. Tenhle konkrétní model můžete nastavovat díky lanovému ovládání. Díky tomu je nastavení výšky automatizované a velice jednoduché. Vytahování přes kladku s plastovými ložisky, snižuje tření na minimum. Proto je možné při vytahování použít méně síly a manipulace i pohyb dílů je snazší. Toto nové vedení a ovládání žebříku je tak inovativní, že nejsou potřeba vodící konzoly. Lanové ovládaní je samozřejmě spojené s novou lanovou zarážkou, vytvořenou dle nového vývoje lanové brzdy, která okamžitě zabrzdí sestupující část žebříku. Je tak zaručeno pohodlné spouštění žebříku a pevnější kotvení jednotlivých dílů. Je možné jej jednoduše složit, což ulehčuje jak přenos, přepravu, tak i skladování.

Zřejmě největší výhodou jsou určitě pohyblivá kolečka, které jsou instalované jako součást konstrukce žebříku. Slouží pro snadný a pohodlný pohyb horní části žebříku po stěně při vysouvání a prodlužování žebříku.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Celý žebřík je vyroben z vysoce kvalitního legovaného hliníku (hliník s různými příměsemi pro dosažení požadovaných mechanických vlastností) ze speciálně navrženého oboustranně svařeného designu. Zesílené čtvercové požární příčle, o průměru až 28 mm, mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce, a jsou přivařeny do frézovaných nosníků, čímž je zajištěno bezpečné udržení. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního legovaného hliníkového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Číslo modelu Počet příčlí Délka Přibližná váha 
Složený  Plně vysunutý 
UK-DE-9 2 x 18 5,5 m 9 m 43 kg
UK-DE-10 2 x 20 6 m 10 m 47 kg
UK-DE-10.5 2 x 21 6,3 m 10,5 m 50 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.  

Délka rozloženého žebříku 9 m / 10 m / 10,5 m
Délka složeného žebříku 5,5 m / 6 m / 6,3 m
Hmotnost 43 kg / 47 kg / 50 kg
Počet příčlí 2 x 18 / 2 x 20 / 2 x 21
Varianta 9 m, 10 m, 10,5 m
Zákony, normy, vyhlášky Britský standard EN 1147