Filtrační polomaska RP95-M

Ochranná filtrační polomaska; stupeň ochrany: FFP3; uchycení gumičkami; vyměnitelný filtr; minimální hmotnost

Kód RP95-M
Dostupnost: Skladem
Výrobce: CZ
Kategorie: Ochrana dýchacích cest
Varianta:
Základní balení
Balení s náhradním filtrem (1 ks)
Vaše cena:
1 099 Kč s DPH
908,26 Kč bez DPH
ikona
ikona

Proč si filtrační masku pořídit?

Ochranná filtrační polomaska je vyrobena z lisovaných dílů, těsnění a pružného popruhu pro pevné usazení na hlavě. Je navržená s ohledem na všechny potřeby a požadavky zdravotníků, záchranářů, hasičů, policistů, v podstatě všech, kteří jsou takříkajíc „v první linii“, ale ocení ji i běžný člověk dbající na své zdraví a bezpečnost. Byla vyrobena tak, aby splňovala normu ČSN EN 140: 1999.


Dosažení téměř 100% (99,9999%) ochrany zajišťuje odnímatelný / výměnný částicový kombinovaný filtr P3R. Tento filtr odpovídá charakteristice FFP3. Ochranná filtrační polomaska je jasná volba při hledání vysoce účinné ochrany. Je výrazně efektivní při boji proti karcinogenním a radioaktivním škodlivým látkám a patogenům jako jsou viry, bakterie a spory hub. Základní balení obsahuje filtrační ochrannou polomasku s jedním částicovým kombinovaným filtrem P3R a těsnicím kroužkem. Můžete si však vybrat i variantu s jedním náhradním filtrem navíc.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE – POLOMASKA

Doba skladování: >10 let

Záruční lhůta: maximálně 100 cyklů sterilizace

Certifikace: ČSN EN 140:1999 (s filtrem P3 R)

Hmotnost: 60 g

Teplotní rozmezí použitelnosti: od -10 °C do +121 °C

Materiál: polyamid PA12, TPE a VMQ silikon

 

TECHNICKÉ ÚDAJE – FILTR

Doba skladování: >20 let

Účinnost filtru: >99,9999 %

Certifikace: EN 143:2000

Hmotnost: 100 g

Rozhraní se závitem: EN 148-1 Rd 40×1/7‘‘

Teplotní rozmezí použitelnosti: od -10 °C do +50 °C

 

Jak filtrační polomasku desinfikovat a sterilizovat? 

Samotní polomasku desinfikujte pouze v ethanolu. Následně sterilizujte v autoklávu při + 121° C a tlaku 2 bary po dobu 20 minut. Filtr můžete desinfikovat běžně dostupnými desinfekčními prostředky (např. na bázi kyseliny peroxyoctové – persteril). Posléze uzavřete filtr zátkami. Následně sterilizujte při teplotách do + 75° C. Tenhle postup můžete zopakovat až 12x.

 

Jaké má filtrační polomaska výhody oproti běžným respirátorům a rouškám? 

Díky částicovému kombinovanému filtru P3 R umožňuje dosažení maximálního stupně ochrany. Filtr odpovídá charakteristice FFP3. Maska splňuje ty nejvyšší požadavky na ochranu zdraví a je určená především pro uživatele, kteří se pohybují v rizikovém prostředí, např. lékaři, sestry, záchranáři, policisté, hasiči, vojáci, celníci, ale samozřejmě i prodavačky, pracovníci v provozech a další, jenž chtějí ochránit sebe i své blízké.
Při výrobě byl brán ohled na jedince i na organizace, který/é běžně využívají těchto prostředků. Díky tomu se finanční náklady na výroby výrazným způsobem snížili. Maska i s filtrem byla vyvinuta a vyrobena v České republice. To napomáhá snížením rizik, jež by mohli vzniknout při dovozu materiálů nebo produktů ze zahraničí. Současně její výroba podporuje domácí ekonomiku.

 

  Typ Polomaska RP95-M + 1 filtr Polomaska + 2 filtry Respirátor FFP3
 

 

 

 

 

 

 

  Ochrana FFP3 FFP3 FFP3
  Životnost Filtr: 1 až 4 týdny Filtr: 1 až 4 týdny 8 hodin

 

A kolik tedy ušetříte koupí filtrační polomasky v porovnání s běžnými respirátory?

Díky snížení pořizovacích nákladů polomasky RP95-M (s kvalitou filtru FFP3) jsou náklady na její koupi v průměru až 8x nižší než podobné masky nebo respirátory se stejnou kvalitou filtru. Je tak možné vybavit kvalitními ochrannými pomůckami větší množství osob a současně zachovat maximální úroveň ochrany, beze ztrát na kvalitě nebo pohodlí.

 

Dokumenty ke stažení:

  Správné nasazení masky na obličej

  Návod na manipulaci s maskou

  Návod na manipulaci s filtrem

Filtrační třída FFP3
Materiál PA12, TPE a VMQ silikon
Úchyt Gumičkou
Varianta Základní balení, Balení s náhradním filtrem (1 ks)
Zákony, normy, vyhlášky CE; ČSN EN 140:1999 / EN 143:2000