Alkohol tester V-net AL 2500®

Alkohol tester V-net AL 2500®

Jednoduše ovladatelný osobní alkohol tester s citlivým senzorem Advanced Semi-Conductor Oxide, který můžete snadno a rychle vyměnit. Široké rozpětí měření od 0,0 až do 4,0 ‰, s úspornými rozměry, digitálním displejem a nízkou hmotností

Kód AL 2500S
Dostupnost: Skladem u dodavatele
Výrobce: CZ - VN
Kategorie: Alkohol testery
EAN: 8594065110016
Barva:
Black
Silver
Vaše cena:
871 Kč s DPH
719,83 Kč bez DPH
ikona
ikona

Proč si alkohol tester pořídit?

Nejste si jisti, jestli už smíte sednout za volant? Propočítáváte v hlavě, jak dlouhá doba uběhla od poslední skleničky a kolik jich vlastně bylo? Neřešte nepřesné výpočty! Spolehněte se radši na digitální alkoholtester AL 2500®. Přístroj v jednoduchém elegantním designu s provedením ve dvou barvách – nadčasové černé a stylové stříbrné. Okouzlí vás jeho snadné ovládání, na které stačí jediné tlačítko. Měřená informace se zobrazí na digitálním displeji již po pár vteřinách. Displej je podsvícený LED diodami a na rozdíl od LCD tak poskytuje výrazně lepší obraz pro snazší čitelnost výsledků měření. Výsledek uvádí v desetinách promile od 0,0 až do 4,0 ‰. Měření úrovně alkoholu v dechu už není jen policejní privilegií. Alkoholtester AL 2500® je stvořený pro osobní využití. Neztratí se v domácnosti a můžete si jej brát i sebou na různé akce nebo na chatu díky jeho kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti. Měří i zbytkový alkohol, a hlavně má široký rozsah měřených promile. Poskytne vám záruku jakosti i certifikát CE.

 

Široký rozsah měření

Proč si pořizujete alkoholtester? Je to jednoduché, kvůli měření hladiny alkoholu v dechu. Tak proč si kupovat levný, nepřesný a nekvalitní „přívěšek“, když můžete mít přesný a spolehlivý digitální alkoholtester AL 2500® s citlivým senzorem Advanced Semi-Conduxtor Oxide a rozsahem měření od 0,0 až do 4,0 promile. Je schopný měřit i zbytkový alkohol.

 

Použití

Po zapnutí je připraven k měření do 20 sekund a výsledky měření vyhodnotí a zobrazí na LED displeji do 4 sekund s přesností ±15 %. Alkoholtester AL 2500® Vás při foukání do detektoru upozorní akustickou signalizací. Měření můžete opakovat, přístroj potřebuje po testování pouhých 20 sekund na kalibraci a znovu se aktivuje.

Nabízí velice snadnou manipulaci, za kterou vděčí úsporným rozměrům 104 x 40 x 20 mm a zanedbatelné hmotnosti pouhých 85 g. Vejde se Vám tak i do kapsy a poskytne možnost být připraven za každých okolností. Je napájen dvěma alkalickými bateriemi (2x AA), která zvládnou vykonat přibližně 200 testů, než je bude nutno vyměnit. Můžete si vybrat ze třech různých měrných jednotek – o/oo, Mg/l nebo %BAC. Provozní teplota by se měla pohybovat v rozpětí mezi +10 a +40 °C. Obrovskou výhodou je možnost použití bez náustku, čímž se zbavíte starosti neustálého kupování a hledání nových detekčních trubiček.

 

Vyměnitelný senzor

Vysoce užitečná schopnost! Životnost senzore v alkoholtestru AL 2500® je přibližně 2000 testů, přičemž následně nemusíte vyhodit celý přístroj, pouze vyměnit senzor jako spotřební materiál.

Výměna senzoru je nutná i v případě nevhodného použití, jako je třeba provedení dechové zkoušky bezprostředně po užití alkoholu. Senzor je totižto na tyto případy příliš citlivý. Takovéto situaci můžete jednoduše předejít trpělivostí. Stačí dodržovat pár zásad jako – nepít žádný alkohol, nejíst a nefajčit alespoň 15 až 30 minut před vykonáním testování. Vhodné intervaly jsou také uvedeny v návodu použití, jenž je součástí balení.

V případě, že je úroveň promile v dechu při měření vyšší, než je horní hranice alkoholtesteru, je nutná okamžitá výměna čidla nebo kalibrace přístroje. V každém případě Vás přístroj na chyby nebo poruchy senzoru upozorní chybovou hláškou přímo na displeji. Kalibraci doporučujeme provést po každých přibližně 300 měření nebo 6 měsících (v případě, že alkoholtester používáte střídmě stačí i jednou za rok).

Barva Black, Silver
Čas přípravy k měření 20 s
Certifikace CE
Hmotnost 0,085 kg
Kalibrace Každých 300 měření nebo 6 měsíců
Pracovní teplota +10 až +40 °C
Přesnost ±15 %
Reakční doba 4 s
Rozměry 104 x 40 x 20 mm
Rozsah měření 0,0 - 4,0 ‰
Typ baterie 2 x 1,5 V AA alkalická
Typ senzoru Semi-conductor Oxide Senzor