5vrstvá nanorouška SpurTex® PP balení 10 ks

SpurTex® PP 5vrstvá nanorouška; balení 10 ks; trvanlivost 5 let; česká výroba

Kód 540402015
Dostupnost: Skladem
Výrobce: CZ
Kategorie: Ochrana dýchacích cest
Vaše cena:
200 Kč s DPH
200 Kč bez DPH
ikona
ikona

Proč si nanoroušku pořídit?

SpurTex® PP Premium nanorouška jejichź nanovrstva je nanesena na viskózu. Díky nanovláknům probíhá mechanická filtrace vzduchu. Účinnost nanoroušky jsou na úrovni materiálu FFP2. Nanoruška je vysoce prodyšná a ručně šitá. Nanorouška má zabudovaný tvarovací plíšek, díky němuž maska perfektně dolehne kolem nosu a také bílé gumičky z nylonu. Nanouroušky jsou jednorázové, ale díky možnosti sterilizace dezinfekcí vyrobenou přímo na nanovlakenné produkty, lze nanořoušky v nejnutnějších případech 2-3x sterilizovat a znovu použít. 

  

Standartní 3vrstvá rouška    Nanorouška 
✓    pohodlné nošení ✓  
✓   příznivý cena ✓  
x pětivrstvá ochrana ✓  
x nanovlákno ✓  
x mechanická filtrace ✓  
x vysoká prodyšnost ✓  
x záchyt virů až 80% ✓  

 

Běžná zdravotnická rouška X Nanovlákenná rouška

Zatímco se obyčejné zdravotnické roušky skládají ze tří netkaných textilií, nanoroušky spolu s vrstvou netkaných textilií obsahují nanovlákenné membrány, které zachycují větší množství virů a bakterií. Důvod proč obyčejné zdravotnické roušky ztrácí svou účinnost je elektrostatické nabíjení jedné z vrstev. Nabíjením této vrstvy získává zdravotnická rouška zvýšenou účinnost ochrany. Nicméně vlhkost elektrostatiku vybíjí, a tím pádem ztrácí rouška po několika desítkách minut nošení účinnost záchytu bakterií a virů. Nanoroušky působením vlhkosti neztrácí svou účinnost. Na rozdíl od běžných zdravotnických roušek mají nové nanoroušky filtr z nanovláken, který chrání před průnikem virů obousměrně a chrání tak nejen okolí uživatele roušek, ale i jejich nositele.

 

Průmyslový respirátor X Nanovlákenný respirátor

Nošením průmyslových respirátorů nechrání nositel své okolí. Průmyslové respirátory jsou navrženy tak, aby chránili jeho nositele proti vdechnutí nečistot při velkém průmyslovém znečištění. Jelikož mají tyto respirátory výdechové ventily, díky nimž odchází vydechovaný vzduch, propouští tak do svého okolí nejen vydechovaný vzduch ale i další bakterie a viry, které respirátor nezachytí. Nošením průmyslových respirátorů nositel nechrání své okolí a nezabraňuje nijak šíření virů a bakterií v jeho okolí. Nanoroušky však žádné výdechové ventily nemají. Nositelé nanouroušek vydechováním i nadechováním filtrují vzduch přes nanovlákennou membránu, a tím brání průniku bakteriím a virům (dovnitř/ ven) do jeho okolí. Životnost běžných zdravotních roušek a průmyslových respirátorů je přibližně několik desítek minut, a tím pádem přichází k velké spotřebě dané komodity. Nanovlákenné respirátory svou konstrukcí a materiálem umožnují nositeli ochranu po celou dobu jejich pracovní směny.

 

Životnost a ekonomický pohled

Při nákupu většího množství běžných zdravotnických roušek či průmyslových respirátorů se často tato komodita přesouvá do skladů. Bohužel vlivem času ztrácí roušky a respirátory svou účinnost. Elektrostaticky nabité textilie absorbují vlhkost a tím se vybíjí. Většinou se tak životnost daných roušek pohybuje do dvou let. Po uplynutí této doby ztrácí účinnost a tím pádem přestávají splňovat požadavky evropských norem. Roušky s nanovlákennou membránou mají 5x větší životnost. Nanovlákenné respirátory je možno skladovat i 10 let a stále si zachovají svou účinnost při ochraně nositele a jeho okolí v prevenci proti šíření virových nákaz. Při pohledu na životní prostředí a ekonomickou výhodu skladování jsou nanovlákenné roušky skvělou volbou.

 

Výhody:

  • Ochranná 5vrstvá rouška s vysoce účinným filtračním nanomateriálem
  • Maximální ochrana před kapénkovou infekcí a minimalizace šíření infekce, pokud je uživatel nakažen
  • Rouška třídy II certifikovaná dle EN 14683, vhodná i pro zdravotnický personál
  • Anatomický tvar a měkké okraje zaručují komfort při nošení
  • Roušky jsou jednorázové, ale v nejnutnějších případech ji lze 2-3x sterilizovat, pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty
  • Český výrobce 
Tvarovací drátek Ano
Úchyt Gumičky z nylonu