Samostatně stojící výsuvný žebřík JUST Typ 55 se stabilizační tyčí - hliníkové štafle

Typ 55 - hliníkové výsuvné štafle vyrobeny a testovány dle normy a bezpečnostního standardu ČSN EN 131

Kód 55-006
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Samostatně stojící hliníkové žebříky
EAN: 9120088750480
Varianta:
3,12 m
4,24 m
5,36 m
6,17 m
Vaše cena:
21 639 Kč s DPH
17 883,47 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Hledáte kvalitní hliníkový žebřík vhodný pro použití v těžkém průmyslu nebo praktickou skládací konstrukci pro běžné využití v domácnosti?

To vše Vám zaručí právě tenhle výsuvný samostatně stojící žebřík, s praktickou schopností vysouvat obě strany nezávazně na sobě. Díky snadné manipulaci se neztratí při práci profesionálů, ani při hobby využití běžného kutila, na zahradě nebo v sadě, dílně, či na stavbě. Pevná konstrukce a výborná stabilita Vám zajistí pohodlný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Maximální zatížení je možné až do 150 kg, takže pohodlně unese 2 osoby nebo přenos/výnos stavebního materiálu.

 

 

Výhody výsuvného žebříku

Výsuvný žebřík je typický svým unikátním konstrukčním řešením s výjimečnou schopností různorodého využití. Tenhle konkrétní model můžete použít i v prostorech s velkými rozdíly ve výšce podlahy, například na schodištích, převýšeních a podobně. Je to díky možností prodloužit každou stranu žebříku samostatně. Obě strany jsou zakončené stabilizátorem pro lepší stabilitu a bezpečnější použití.

Pro zamykání polohy při vysunutí jednotlivých dílů, slouží plastem potažené ocelové háčky a zamykací poutka jenž zajišťují, že jednotlivé díly při používání zůstanou spojené. Pevné duté vodící konzole na horních i v dolních částech jsou vyrobeny v extrémně pevném provedení. Základna je zakončená rozšířenou stabilizační tyčí s protiskluzovými patkami zajišťující ještě lepší stabilitu a bezpečnější použití. Zaručeně oceníte také praktickou nylonovou pojistku proti rozjetí štaflí, kterou má automaticky každý model. Tyto popruhy jsou odolné vůči roztržení a pomáhají zajistit pevný postoj štaflí.

Největší výhodou je samozřejmě schopnost skládání. Díky výsuvnému systému se velmi dobře seskládá do značně kompaktní polohy, čímž se usnadní jak přesun po pracovišti, tak převoz autem i samotné uskladnění.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Boční nosníky jsou speciálně navržené v oboustranném dutém designu. Příčle mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce. Pro pohodlné stání je uzpůsobená i vzdálenost mezi jednotlivými příčlemi a to až 28 cm. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního hliníkového a ocelového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropskou normu ČSN EN 131.

Tato evropská norma definuje termíny a stanovuje obecné konstrukční charakteristiky žebříků. Norma platí pro přenosné žebříky navržené pro všeobecné profesionální a neprofesionální použití. Neplatí pro přenosné žebříky, které jsou na základě své konstrukce a pokynů určeny pro specifické profesionální použití a v důsledku toho nejsou určeny pro všeobecné profesionální nebo neprofesionální použití.

 

Číslo modelu  Délka Přibližná váha  Rozměr stabilizační tyče
Složený  Plně vysunutý
55-006 1,97 m 3,12 m 18 kg 0,8 m
55-008 2,53 m 4,24 m 23 kg 0,8 m
55-010 3,09 m 5,36 m 27 kg 1 m
55-012 3,65 m 6,17 m 33 kg 1 m

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.  

Délka složeného žebříku 1,97 m; 2,53 m; 3,09 m; 3,65 m
Hmotnost 18 kg; 23 kg; 27 kg; 33 kg
Varianta 3,12 m, 4,24 m, 5,36 m, 6,17 m
Zákony, normy, vyhlášky ČSN EN 131