Připojovací plošina JUST FE-104 pro multifunkční požární žebřík JUST Typ F-100 a JUST Typ FE-100 - hliníkový

Typ FE-104 - kombinovatelný připojovací díl - plošina pro záchranářský hliníkový žebřík; vyroben a testován dle normy a bezpečnostního standardu ČSN EN 1147 s dodatkem DIN 1

Kód F-104
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Kombinovatelné požární žebříky
EAN: 9120088752392
Pro typ:
F-105
FE-105
Vaše cena:
8 295 Kč s DPH
6 855,37 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Kvalitní hliníkový žebřík vhodný jako součást protipožárního vybavení, přímo od výrobce a lídra v oblasti hasičských žebříků - JUST Leitern AG. Již více než 130 let vyrábí tyto speciální žebříky v souladu s evropskou normou, ale splňuje i další národní (německé, či britské) standardy. Výrobce a dodavatel, jenž neustále podporuje nový vývoj produktů s cílem optimalizovat je pro všechny druhy záchranných akcí a operací.

To vše v sobě zosobňuje právě tenhle skládací multifunkční a vysouvací žebřík s odlehčenou konstrukcí. Neztratí se při práci profesionálů. Pevná konstrukce, výborná stabilita a všestranné využití zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Je to dokonalý společník při záchranářských nebo hasičských pracích. Maximální bezpečné zatížení, pro dodržení standardů, je možné až 2 osobami.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval německý standard DIN 1 a evropskou normu EN 1147.

DIN je chráněné označení německých národních technických norem. V případě DIN 1 se jedná o požadavky na kuželové kolíky - nekalené.

Evropská norma EN 1147 stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro provedení přenosných žebříků pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami a pro podobné účely. Zkoušky uvedené v této evropské normě jsou zkouškami typu, nikoli pravidelnými zkouškami. Nepřenosné žebříky pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami nejsou předmětem této normy. 

 

 

Výhody multifunkčního žebříku

Multifunkční/kombinovatelný žebřík je typický svým unikátním konstrukčním řešením různorodého využití. Kombinuje v sobě jak opěrný žebřík, tak samostatně stojící štafle (nutno použít připojovací plošinu, která spojí 2 základní díly nebo 1 základní a 1 připojovací díl ve vrchní části pro zkopírování tvaru písmena A). Využijete ho ale i díky jeho schopnosti prodloužení. V kombinaci se střešním hákem zastane střešní žebřík, dočasně i lehký pilíř, nouzový most nebo vedení pro hadici/hadicový most. Je ideální pro záchranná vozidla s omezenou prostorovou kapacitou. Má výjimečnou schopnost nadstavení z vícero dílů, pro dosažení požadované výšky. Pro upevnění polohy při výškovém rozložení, slouží manuálně zamykatelné ocelové bezpečnostní spoje/kotvení. Zajišťují, že jednotlivé díly při používání zůstanou spojené. Jsou vyrobeny v extrémně pevném provedení. Je tak zaručeno pohodlné skládání žebříku a pevné ukotvení jednotlivých dílů.

Největší výhodou je samozřejmě schopnost vysouvání, tedy prodloužení žebříku, v případě použití jako samostatně stojícího žebříku - štaflí i jako opěrného/šikmého žebříku. V obou případech je možné jej seskládat z vícero dílů. Při složení se tak usnadní jak přesun po pracovišti, tak převoz autem i samotné uskladnění.

 

Jednotlivé díly

V tomhle případě se jedná o samostatný připojovací díl – připojovací plošinu, jenž je možno se základním dílem a dalšími díly seskládat pro vytvoření kompletního multifunkčního žebříku F-100 nebo FE-100. K připojovací plošině žebříku je tedy možné pro vytvoření kompletního modelu typ F-100 dokoupit:

 Pro vytvoření kompletního modelu typ FE-100 je možno dokoupit:

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Celý žebřík je vyroben z vysoce kvalitního legovaného hliníku (hliník s různými příměsemi pro dosažení požadovaných mechanických vlastností) ze speciálně navrženého oboustranně svařeného designu. Zesílené čtvercové příčle, o tloušťce až 28 mm, mají na sobě vyměnitelné izolační plastové kryty s reliéfním povrchovým řešením s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce. Příčle jsou přivařeny do frézovaných nosníků, čímž je zajištěno bezpečné udržení. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního legovaného hliníkového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Číslo modelu Pro typ žebříku Nosnost  Přibližná váha 
F-104 F-105 základní připojovací díl pro nastavovací žebřík typ F-100 300 kg 5 kg
FE-104 FE-105 základní díl pro nastavovací požární žebřík typ FE-100 300 kg 5 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.   

Hmotnost 5 kg
Pro typ F-105, FE-105