Nanorespirátor FFP2 NR SpurTex® V100 - balení 5 ks

SpurTex® V100 FFP2 NR nanorespirátor; barva: černá nebo bílá; balení: 5 ks; trvanlivost 5 let; česká výroba

Kód 540403008
Dostupnost: Skladem
Výrobce: CZ
Kategorie: Ochrana dýchacích cest
Barva:
Bílá
Vaše cena:
220 Kč s DPH
220 Kč bez DPH
ikona
ikona

Dle rozhodnutí vlády, jež schválila dvouměsíční zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší, jsme upravili ceny respirátorů. Z technických důvodů není možné na našem internetovém obchodě odstranit cenu s DPH, proto upozorňujeme, že PLATÍ CENA BEZ DPH, V PŘÍPADĚ PLATBY KARTOU VÁM BUDE ROZDÍL VRÁCENÝ ZPĚT NA ÚČET. Opatření platí od středy 3. 2. 2021.

 

Proč si nanorespirátor pořídit?

SpurTex® V100 FFP2 NR nanorespirátor SPUR s virovým záchytem 98,5 % obsahuje českou nanovlákennou membránu. Jedná se o respirátory FFP2 (požadovaná účinnost normy 94 %, reálně naměřená 98,5 %). Díky nízkému tlakovému odporu umožňují snadné dýchání. Jde o jednorázový respirátor bez ventilku. Je velmi lehký a prodyšný. Nanorouška má zabudovaný tvarovací plíšek, díky němuž maska perfektně dolehne kolem nosu.

 

Standartní 3vrstvá rouška    Nanorouška 
✓    pohodlné nošení ✓  
✓   příznivý cena ✓  
x pětivrstvá ochrana ✓  
x nanovlákno ✓  
x mechanická filtrace ✓  
x vysoká prodyšnost ✓  
x záchyt virů až 80% ✓  

 

Běžná zdravotnická rouška X Nanovlákenná rouška

Zatímco se obyčejné zdravotnické roušky skládají ze tří netkaných textilií, nanoroušky spolu s vrstvou netkaných textilií obsahují nanovlákenné membrány, které zachycují větší množství virů a bakterií. Důvod proč obyčejné zdravotnické roušky ztrácí svou účinnost je elektrostatické nabíjení jedné z vrstev. Nabíjením této vrstvy získává zdravotnická rouška zvýšenou účinnost ochrany. Nicméně vlhkost elektrostatiku vybíjí, a tím pádem ztrácí rouška po několika desítkách minut nošení účinnost záchytu bakterií a virů. Nanoroušky působením vlhkosti neztrácí svou účinnost. Na rozdíl od běžných zdravotnických roušek mají nové nanoroušky filtr z nanovláken, který chrání před průnikem virů obousměrně a chrání tak nejen okolí uživatele roušek, ale i jejich nositele.

 

Průmyslový respirátor X Nanovlákenný respirátor

Nošením průmyslových respirátorů nechrání nositel své okolí. Průmyslové respirátory jsou navrženy tak, aby chránili jeho nositele proti vdechnutí nečistot při velkém průmyslovém znečištění. Jelikož mají tyto respirátory výdechové ventily, díky nimž odchází vydechovaný vzduch, propouští tak do svého okolí nejen vydechovaný vzduch ale i další bakterie a viry, které respirátor nezachytí. Nošením průmyslových respirátorů nositel nechrání své okolí a nezabraňuje nijak šíření virů a bakterií v jeho okolí. Nanoroušky však žádné výdechové ventily nemají. Nositelé nanouroušek vydechováním i nadechováním filtrují vzduch přes nanovlákennou membránu, a tím brání průniku bakteriím a virům (dovnitř/ ven) do jeho okolí. Životnost běžných zdravotních roušek a průmyslových respirátorů je přibližně několik desítek minut, a tím pádem přichází k velké spotřebě dané komodity. Nanovlákenné respirátory svou konstrukcí a materiálem umožnují nositeli ochranu po celou dobu jejich pracovní směny.

 

Životnost a ekonomický pohled

Při nákupu většího množství běžných zdravotnických roušek či průmyslových respirátorů se často tato komodita přesouvá do skladů. Bohužel vlivem času ztrácí roušky a respirátory svou účinnost. Elektrostaticky nabité textilie absorbují vlhkost a tím se vybíjí. Většinou se tak životnost daných roušek pohybuje do dvou let. Po uplynutí této doby ztrácí účinnost a tím pádem přestávají splňovat požadavky evropských norem. Roušky s nanovlákennou membránou mají 5x větší životnost. Nanovlákenné respirátory je možno skladovat i 10 let a stále si zachovají svou účinnost při ochraně nositele a jeho okolí v prevenci proti šíření virových nákaz. Při pohledu na životní prostředí a ekonomickou výhodu skladování jsou nanovlákenné roušky skvělou volbou.

 

Výhody:

  • Nepoužité nano-respirátory FFP2 je možné skladovat 5 let
  • Bez výdechového ventilku
  • Jednoduché a praktické uchycení na gumičky
  • Snadné dýchání díky nízkému tlakovému odporu
  • Tvarovatelný pásek v oblasti nosu 
  • Materiál šetrný k přírodě

 

 

Barva Černá, Bílá
Filtrační třída FFP2
Tvarovací drátek Ano
Úchyt Gumičky z nylonu