Hasicí přístroj F9-FAF pěnový 9 l nemrznoucí - Třída F

Hasicí schopnost: 34A 233B 75F; objem hasiva: 9 l; s držákem a manometrem; vhodný do kuchyní, restaurací a hotelů (všeobecně využitelný hlavně v gastronomii) k hašení rostlinných nebo živočišných tuků a olejů; hasí zařízení pod elektrickým proudem; NEMRZNOUCÍ

Kód 0131
Dostupnost: Skladem
Výrobce: EU
Kategorie: Pěnové hasicí přístroje
EAN: 8594158870391
Revize
Podle § 2 odst. (3) písm. a) vyhlášky č. 246/2001 Sb. o požární prevenci je nutné provádět u hasicích přístrojů pravidelné kontroly provozuschopnosti nejméně jednou ročně.
Vaše cena:
3 049 Kč s DPH
2 519,83 Kč bez DPH
ikona
ikona

Proč si hasicí přístroj pořídit?

Hasicí přístroj je jedním z nejdůležitějších hasicích prostředků. 

 

K čemu je hasicí přístroj vhodný?

Přenosný nemrznoucí pěnový hasicí přístroj 9 l třídy F se hodí jako součást vybavení např. do restaurací nebo hotelů, kde se vyskytují jedlé rostlinné nebo živočišní oleje, či tuky a hrozí riziko požáru. Při hašení dochází ke kontaktu hasiva (voda + přidaná zpěňovací látka) s olejem k chemické reakci, po které se na hořící tukové vrstvě dočasně vytvoří kompaktní ochranní film. Ten brání přístupu kyslíku ze vzduchu, a tím rychle a účinně hasí oheň.

 

Co s ním můžeme hasit?

Primárně je určen k hašení požáru v počáteční fázi, tříd A, B a F. Lze jej také použít k hašení zařízení pod elektrickým proudem (do 1000 V z min. vzdálenosti 1 m). Následně je možné jej opět naplnit pro další použití. Balení obsahuje hasicí přístroj s manometrem instalovaným na ventilu, držákem pro jednoduché uchycení, typový štítek a plastovou základnu.

 

Upozornění:

Přístroj je vyroben v souladu s evropskými normami a certifikován dle normy EN3.

Přístroj je pod stálým tlakem, který je možno sledovat z nainstalovaného manometru.

Hasivo Pěna
Hmotnost 15.4 kg
Objem hasiva 9 l
Rating 34A 233B 75F
Rozměry š x v hasicího přístroje: 175 x 680 mm; š x v láhve: 170 x 590 mm
Speciální vlastnosti Nemrznoucí třída F
Teplotní rozmezí -30 +60 °C
Třídy požáru A, B, F