Alkohol tester V-net AL 5500®

Osobní jednoduše ovladatelný alkoholtester s citlivým polovodičovým senzorem. Široké rozpětí měření od 0,0 až do 4,0 ‰, s úspornými rozměry, digitálním displejem, nízkou hmotností a nadčasovým designem

Kód AL 5500
Dostupnost: Skladem u dodavatele
Výrobce: CZ - VN
Kategorie: Alkohol testery
EAN: 8594065110320
Vaše cena:
1 351 Kč s DPH
1 116,53 Kč bez DPH
ikona
ikona

Proč si alkohol tester pořídit?

Nejste si jisti, jestli už smíte sednout za volant? Propočítáváte v hlavě, jak dlouhá doba uběhla od poslední skleničky a kolik jich vlastně bylo? Neřešte nepřesné výpočty! Spolehněte se radši na digitální alkoholtester AL 5500® vyšší třídy. Přístroj v čistém a elegantním designu a luxusním nadčasovém černém provedení. Okouzlí vás jeho snadné ovládání jediným tlačítkem. Měřená informace se zobrazí na velkém digitálním LCD displeji již po pár vteřinách. Výsledek uvádí v desetinách promile od 0,0 až do 4,0 ‰. Měření úrovně alkoholu v dechu už není jen policejní privilegií. Alkoholtester AL 5500® je stvořený pro osobní využití. Neztratí se v domácnosti a můžete si jej brát i sebou na různé akce nebo na chatu díky malým rozměrům a nízké hmotnosti. Měří zbytkový alkohol a poskytne vám záruku jakosti i CE certifikát.

Široký rozsah měření

Proč si pořizujete alkoholtester? Je to jednoduché, kvůli měření hladiny alkoholu v dechu. Tak proč si kupovat levný, nepřesný a nekvalitní „přívěšek“, když můžete mít spolehlivého a elegantního pomocníka AL 5500® s citlivým polovodičovým senzorem a širokým rozsahem měření od 0,0 až do 4,0 promile, schopným měřit i zbytkový alkohol.

 

 

Jak alkohol tester funguje?

Po zapnutí je k měření připraven do 30 sekund, přičemž výsledky měření zobrazí na LCD displeji od2 do 5 sekund s přesností ±10 %. Alkoholtester AL 5500® je vybaven schopností kontrolovat množství vdechnutého vzduchu a při foukání do detektoru vás upozorní akustickou signalizací. Má v sobé zabudované počítadlo provedených měření a pomatuje si poslední neměřenou hodnotu.

Nabízí velice snadnou manipulaci, za kterou vděčí úsporným rozměrům 110 x 46 x 20 mm a zanedbatelné hmotnosti pouhých 92 g. Vejde se Vám do kapsy můžete být připraveni na nečekané okolnosti. Napájení na dvě alkalické baterie (2x 1,5 V AA), která zvládnou vykonat 200 - 300 testů. Provozní teplota by se měla pohybovat v rozpětí mezi +10 až +40 °C. Obrovskou výhodou 5 ks náustků (detekčních trubiček), jenž jsou součástí balení.

 

V případě nevhodného použití, jako je třeba provedení dechové zkoušky bezprostředně po užití alkoholu, je nutná kalibrace senzoru. Senzor je totižto na tyto případy příliš citlivý. Takovéto situaci můžete jednoduše předejít trpělivostí. Stačí dodržovat pár zásad jako – nepít žádný alkohol, nejíst a nefajčit alespoň 30 minut před vykonáním testování. Vhodné intervaly jsou také uvedeny v návodu použití (i v českém jazyce), jenž je také součástí balení.

V případě, že je úroveň promile v dechu při měření vyšší, než je horní hranice alkoholtesteru, je nutná okamžitá výměna čidla nebo kalibrace přístroje. Kalibraci doporučujeme provádět pravidelně a to každých 6 měsíců (v případě, že alkoholtester používáte střídmě stačí i jednou za rok).

Čas přípravy k měření 30 sec.
Certifikace CE
Hmotnost 0,092 kg
Kalibrace pravidelně každých 6 měsíců
Přesnost +/- 10 %
Provozní teplotní rozmezí +10 ° - +40 ° C
Reakční doba 5 sec.
Rozměry 110 x 46 x 20 mm
Rozsah měření 0,00 - 4,00 promile
Typ baterie 2 x 1,5V AA alkalická
Typ senzoru Advanced Semi-conductor Oxide Senzor